W I A D O M O Ś Ć   D N I A

  

   

Drukuj wiadomość

09.02.2011 r.

 

 

Prezentacja badawczego symulatora samochodu osobowego

 • W dniu 8 lutego 2011 roku, w siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie, odbyła się prezentacja wysokiej klasy symulatora samochodu osobowego.

  Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Radosław Stępień oraz Dyrektor ITS Andrzej Wojciechowski. W licznym gronie gości znalazła się również Pani Dyrektor Katarzyna Turska z Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc, który odbył pierwszą jazdę za kierownicą symulatora.

  Symulator jest wysokiej klasy urządzeniem przeznaczonym do badania kierowców w zakresie wpływu różnego rodzaju bezpośrednich oddziaływań na możliwość bezpiecznego prowadzenia auta osobowego. Znajduje również zastosowanie w doskonaleniu umiejętności jazdy, a z uwagi na zaawansowane możliwości pomiarowe, służy także do badań związanych z infrastrukturą drogową i "ekojazdą". Warto zaznaczyć, iż już w fazie szkolenia kierowcy mogą zdobyć wiedzę o ekonomicznym stylu jazdy, który zmniejsza zużycie paliwa w warunkach rzeczywistych. Dodatkowo symulator umożliwia w bezpieczny sposób realizację ćwiczeń w warunkach specjalnych (symulowanych przez operatora).

  Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączonym poniżej materiale.

  GALERIA ZDJĘĆ oraz MATERIAŁY DODATKOWE


  MATERIAŁ VIDEO zrealizowany przez TVP
  Jeśli mają Państwo kłopot z odtworzeniem tego materiału lub zainstalowaniem wtyczki (Plug-in) Silverlight, proszę spróbować otworzyć materiał w programie Media Player wybierając link z tekstem umieszczonym bezpośrednio pod ramką z obrazem video na otwartej stronie TVP INFO.


  MATERIAŁ VIDEO zrealizowany przez portal internetowy moto.wieszjak.pl

   

 

źródło: Instytut Transportu Samochodowego