W I A D O M O Ś Ć   D N I A

  

   

Drukuj wiadomość

30.06.2010 r.

 

 

Pokaz elektrycznego samochodu Peugeot iOn w ITS

 • W dniu 25.06.2010 r. w siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie odbył się pokaz samochodu z napędem elektrycznym - Peugeot iOn. Zaproszeni goście i specjaliści z ITS mieli okazje przyjrzeć się z bliska rozwiązaniom technicznym zastosowanym w elektrycznym aucie podczas prezentacji statycznej na stanowisku diagnostycznym. W ramach pokazu odbywały się także jazdy testowe w symulowanych warunkach drogowych.

  Celem spotkania była chęć zwrócenia uwagi na podejmowane przez Instytut działania na rzecz ograniczania szkodliwego oddziaływania transportu na środowisko naturalne. Jednym z priorytetów ITS jest stworzenie podstaw prawno-administracyjnych oraz przychylnych warunków do wprowadzenia na polski rynek pojazdów zasilanych alternatywnymi źródłami napędu, w tym aut elektrycznych.

  Firma Peugeot zaprezentowała także koncepcyjny pojazd miejski o nazwie BB1. Ten elektryczny samochód jest makietą nowoczesnych rozwiązań, które mogą znaleźć zastosowanie w autach seryjnych za kilka lat.

  W przyszłości planowane są prezentacje aut elektrycznych innych producentów.

  Partnerem spotkania była firma Peugeot Polska oraz Polskie Towarzystwo Pojazdów Ekologicznych.
   

 • galeria zdjęć
   

 

źródło: Instytut Transportu Samochodowego