POZNAŃ MOTOR SHOW 2003

 

 

 

W dniach 21-25 maja 2003 r. odbyły się targi „Poznań Motor Show 2003” z udziałem 508 wystawców z 18 krajów. Targowe ekspozycje zwiedziło blisko 50.000 osób.

Stoisko Instytutu Transportu Samochodowego mieściło się w pawilonie nr 20 (stoisko nr 33). W tym samym pawilonie wystawiały się firmy związane z wyposażeniem warsztatów. Na uroczystym otwarciu targów obecni byli dyrektorzy Instytutu Panowie: prof. dr hab. Romuald Bauer i dr inż. Leszek Turek. Stoisko ITS odwiedziło bardzo wielu gości (z Polski jak i z zagranicy). Możliwe było podzielenie się spostrzeżeniami oraz wymiana doświadczeń na temat urządzeń diagnostycznych oraz ich certyfikacji. Eksperci ITS odpowiadali na liczne pytania związane z tą problematyką.

Bardzo liczną grupę Gości, którzy odwiedzili stoisko ITS, stanowili przedstawiciele stacji kontroli pojazdów będących pod Patronatem ITS. Spotkania miały charakter dyskusji w trakcie których poruszano i omawiano problemy występujące w SKP. Bardzo dużo pytań dotyczyło przewidywanych zmian w nowelizowanym rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do stacji kontroli pojazdów. Głównymi przewidywanymi zmianami w wyposażeniu SKP będzie rozszerzenie wyposażenia stanowiska kontrolnego o następujące przyrządy:

Obydwa w/w przyrządy były prezentowane na targach na stoisku ITS. Przyrządy te powstają przy współpracy z naszym Instytutem.

Działanie czytnika OBD było prezentowane przy pomocy specjalnego symulatora komputerowego oraz na przykładzie uszkodzonych reaktorów katalitycznych. Analiza działania tych reaktorów potwierdziła prawidłowość funkcjonowania systemu OBD. Zaprezentowano następujący przypadek: zawartość związków szkodliwych emitowanych w spalinach, zmierzono przy pomocy analizatora spalin - wynik pomiaru był pozytywny (emisja była w granicach obowiązujących przepisów). Odczyt kodu błędów z wykorzystaniem czytnika OBD wykazał, że reaktor katalityczny jest częściowo uszkodzony i nie w pełni spełnia swoje funkcje. Reasumując system OBD wykazał, że jest precyzyjniejszym narzędziem diagnostycznym.

Przyrząd do pomiaru współczynnika przepuszczalności światła był prezentowany przy pomocy trzech rodzajów szyb samochodowych (czystej, oklejonej fabrycznie, oklejonej ciemną folią).

Pracownicy Biura Patronatu ITS informowali o ostatnich działaniach realizowanych w ramach Patronatu, takich jak powołanie Rady Konsultacyjnej przy Patronacie czy prowadzenie cyklu szkoleń programu do obsługi stacji kontroli pojazdów i o planach na najbliższą przyszłość – akcja „Bezpieczne wakacje 2003”.

W tym roku powierzchnia wystawiennicza "Poznań Motor Show" wynosiła 28.353 m2. Wystawcy byli podzieleni na następujące grupy towarowe:

Sądzimy, że targi odzwierciedlały tendencję przezwyciężania kryzysu i stopniowej poprawy na naszym rynku motoryzacyjnym. Targi przebiegały w bardzo miłej, przyjaznej atmosferze. Przyczynili się do tego Goście odwiedzający nasze stoisko. Zapraszamy serdecznie na kolejne targi. Do zobaczenia w 2005 roku.

 

| galeria fotografii |


Jakiekolwiek kopiowanie zawartości tej witryny w całości lub w częściach,
bez uzyskania uprzedniej pisemnej zgody Instytutu Transportu Samochodowego jest zabronione !

Copyright by ITS © 2001-2005

Jeśli mają Państwo jakieś wątpliwości, bądź pytania, proszę o kontakt: webmaster